Nietypowy sposób oszczędzania benzyny

Niestety, z każdym rokiem ceny paliwa rosną, a płace w naszym kraju już niekoniecznie. Kierowcy muszą więc zwracać baczną uwagę na ekonomię jazdy. Czasami warto po prostu zrezygnować z auta i pojechać do pracy autobusem lub rowerem. Dobrym rozwiązaniem jest również zakupienie samochodu, który charakteryzuje się małym spalaniem. Są również inne sposoby pozwalające na pewne oszczędności, z których jednak mało kto zdaje sobie sprawę.

Gdyby zapytać przeciętnego kierowcę, co daje mu GPS w aucie, to zapewne powiedziałby, że dzięki temu urządzeniu może sprawniej docierać do celu. Oczywiście, jest to prawda, z którą wiąże się jednak jeszcze jedna kwestia. Warto zdać sobie sprawę, że często w momencie, w którym zgubimy drogę, przez dłuższy czas błądzimy w terenie, czyli bezsensownie przejeżdżamy dodatkowe kilometry, które wcale nie przybliżają nas do celu. Jeśli jednak będziemy mieli ze sobą GPS, to kilometrów tych nie będziemy musieli pokonywać, a to pozwoli nam nieco zaoszczędzić. Oczywiście ekonomiczna jazda z nawigacją nie da nam znacznych oszczędności. Zawsze jednak będą to jakieś pieniądze, które lepiej mieć, niż ich nie mieć.

Ktoś mógłby powiedzieć, że system nawigacji sporo kosztuje. Musimy jednak zdać sobie sprawę z tego, że jest to zakup jednorazowy, który nie dość, że zwiększa komfort jazdy, to jeszcze powoli sam się spłaca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *